دوشنبه , ۲۶-۰۷-۱۴۰۰
میراث
خانه / نوشته ها / اخبار / مجموعه ای / برگزاری چهل ونهمین نشست ماهیانه

برگزاری چهل ونهمین نشست ماهیانه

سبک زندگی برگرفته از فضای مجازی شده است

کارشناس اداره فتا با اشاره به این‌که در دوران کنونی متاسفانه سبک زندگی برگرفته از فضای مجازی شده است، بیان کرد: در شرایط کنونی شیوه استفاده از این فضا بسیار با اهمیت است.

به گزارش روابط عمومی اندیشکده سبک زندگی اسلامی، چهل و نهمین نشست ماهیانه با عنوان استفاده بی خطر از تکنولوژی باحضور استاد تقی زادگان، کارشناس امنیت اجتماعی و فتا از سوی اندیشکده باحضور علاقه‌مندان به این حوزه برگزار شد.
این نشست ماهیانه در محل فلکه دانشگاه شهید چمران، روبروی درب اصلی دانشگاه، سالن بسیج اساتید برگزار شد و در آن استاد تقی زادگان، کارشناس فتا بر اهمیت فضای مجازی و بخش های مختلف این سازمان اشاره کرد.
وی با اشاره به این‌که در دوران کنونی متاسفانه سبک زندگی برگرفته از فضای مجازی شده است، بیان کرد: در شرایط کنونی شیوه استفاده از این فضا بسیار با اهمیت است.
کارشناس اداره فتا تهدیدهای موجود در فضای مجازی را به امنیتی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی تقسیم بندی کرد.
وی گفت: جرایم اقتصادی نو ظهور در قالب جرایم بانکداری الکترونیک به وقوع پیوسته است. سایت های شرط بندی نیز از جمله جرایم اقتصادی نو ظهور هستند.
تقی زادگان ضمن اظهار تاسف میانگین متهمان جرایم بانکداری الکترونیک را ۹ سال به بالا برشمرد.
براساس این گزارش، در بخش هایی از نشست درباره شیوه های رعایت بیشتر امنیت در استفاده از دستگاه کارتخوان، عابر بانک و جلوگیری از هرگونه سوء استفاده مالی مطالبی بیان شد و نشست به صورت پرسش و پاسخ در فضایی صمیمی برگزار شد.
آقای تقی زادگان، کارشناس فتا در ادامه نشست استفاده بی خطر از تکنولوژی درباره وایبر، واتساب، ریشه و دسترسی های آنها توضیحاتی را ارائه کرد.
پایگاه اطلاع‌رسانی اندیشکده سبک زندگی اسلامی به آدرس اینترنتی www.mirras.ir در حال فعالیت است که مخاطبین این مجموعه از این طریق می‌توانند برنامه‌ها، مطالب آموزشی و مباحث دوره‌های زیر نظر اندیشکده را از این طریق دنبال کنند.

همچنین ببینید

برگزاری دوره ی نردبان صعود (انسان موفق توحیدی)

دوره راهبردها و راهکارهای توحیدی انسان موفق در اهواز برگزار می‌شود . دوره راهبردها و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *